Med Kráľovský Agátový

0

Má osobitú jemnú chuť a vôňu. Je veľmi svetlej až zlatožltej farby so zelenkavým nádychom. Vzhľadom k vysokému obsahu fruktózy má agátový med najnižší sklon na kryštalizáciu. Vyznačuje sa jemnou, mäkkou až mierne kyslou chuťou, ktorá ladí s kvetmi agátu. Agátový med má povesť ako najsladší zo všetkých medov.

Obsahuje flavonoidy vďaka, ktorým má tento druh medu dezinfekčné účinky, ďalej esenciálny olej, ktorý obsahuje okrem iného linalool (vitamín E). Kŕče, poruchy trávenia a zápal žalúdka a čriev, nadmerná sekrécia žalúdočnej šťavy a pod. sa liečia práve za použitia agátového medu. Je taktiež nápomocný pri liečbe žalúdočných a dvanástorníkových vredov, keďže urýchľuje obnovu sliznice ako aj zlepšenie pohyblivosti týchto orgánov.

Agátový med sa tiež považuje za doplnok pri liečbe ochorení obličiek a močových ciest a to vďaka nízkemu obsahu stopových prvkov a aminokyselín. Podla niektorých autorov agát vykazuje pozoruhodnú antibiotickú aktivitu proti baktériám, vrátane stafylokokov, streptokokov a preto je deštruktívny voči mikroorganizmom, ktoré spôsobujú tieto choroby.

Pri kašli sa odporúča používať veľké množstvo agátového medu. Je ľahko stráviteľný, priaznivo vplýva na látkovú výmenu organizmu a je neoddeliteľnou súčasťou zdravej výživy.

7.20€

7,20